Vragen? Bel op +597 7159395. Ga naar "Contact" voor meer contactgegevens.

Blanche Marie - Apoera Tour (via de weg West Suriname)

14065 views

Blanche Marie tour is ontwikkeld met als hoofd activiteit de Blanche Marie vallen bij de voet van de Backhuys gebergte. De Blanche Marie tour strekt van het Noorden van Suriname helemaal naar het Zuid-Westen. We zullen verder ook een bezoekje brengen aan het dorp Apoera.

De Blanche Marie watervallen werden in 1897 herontdekt door de voormalige districtscommissaris van Nickerie: luitenant Van Drimmelen. Hij vernoemde de watervallen naar zijn vrouw: blanke Marie.  Rondom de Blanche Marie watervallen vindt u de Eldorado watervallen. Blanche Marie is een trots van Suriname.

De rit van Paramaribo naar Blanche Marie is ongeveer 300km op een lateriet (bauxiet) weg. Het gebied staat er bekend om zijn prachtige flora en fauna. Tijdens deze tocht kunt u verschillende diersoorten tegenkomen zoals 8 apensoorten, verschillende vogelsoorten, uilen en raven.

Apoera

Het dorp Apoera ligt aan de Corantijnrivier en wordt bewoond door de inheemse bevolking van Suriname. Apoera is een ontworpen dorp. Aanvankelijk was Apoera bedoeld als zeehaven. In het dorp bent u getuige van de gebruiken en cultuur van de inheemse bevolking. Ook zult u verschillende ambachten zien. In het dorp is er een lokale discotheek: Een tentje met muziek en lokale mensen die dansen naar de beats van een lokale band of DJ (deze activiteit is er niet altijd).

Activiteiten

  • De blanche Marie watervallen
  • Apoera
  • Vissen: Eigen werphengels meenemen
  • Dieren spotten
  • Boswandeling
  • Zwemmen
  • Stop bij Mozeskreek voor de lunch en zwemmen.

De rit Paramaribo–Apoera kan 8-9 uren duren afhankelijk van de toestand van de weg (bij de boeking vraagt u naar recente info hieromtrent).

Tour inclusief

  • Transport: bus
  • Voeding ontbijt, lunch en diner
  • Drank: Non-alcoholisch
  • Entree + Natuurbehoudskosten
  • Accomodatie op Apoera: Kamers met bedden
  • Begeleiding
  • Omzetbelasting

Tarieven

Aantal personen

Prijs per persoon in EURO

Prijs per persoon in USD

Drone fotografie per GROEP

4-6

275

295

+ € 200

7-9

250

270

+ € 200

10-12

225

240

+ € 200

Note: Het is mogelijk om Blanche Marie + Avanavero 4 daagse tour te doen. Bij deze tour vertoeven we de 3e dag op Avanavero.

Dagschema

Dag 1: De vertrektijd is 5:00 s ’morgens vanuit Paramaribo. Voor individuelen of groepen tot 6 personen is de verzamelplaats het Centrum van Paramaribo. Groepen vanaf 6 personen worden thuis opgehaald. Het ontbijt wordt onderweg genuttigd. Langs de route passeren we enkele dorpen zoals: Mata, Pikin Saron, Alphonsdorp en Wita Gron. Onderweg worden er sanitaire stops gemaakt: Pikin Saron en Wita Gron hebben toiletten. We rijden door tot naar Mozeskreek, een kreekje met een stroomversnelling. Terwijl u uw zwemkleding zoekt of zich in het water ontspant, wordt de lunch klaargezet. U heeft 1 tot 2 uren de tijd rustig te eten en lekker te zwemmen. Daarna rijden we door naar Apoera. Bij aankomst checken we in bij de accommodatie, opfrissen en daarna, indien de tijd het toelaat, wordt er een rondwandeling gedaan op Apoera zelf en sluiten we de dag af met een avondmaal.

Dag 2: Rond 8:00 vertrekken we richting Blanche Marie nadat een ieder hun ontbijt heeft genuttigd. Op deze dag zullen we volop genieten van de prachtige flora en fauna in de omgeving. We bezoeken de Eldorado Vallen (maakt deel uit van de Blanche Marie vallen) met de mogelijkheid te zwemmen of te vissen. We verkennen de plek en hebben ertussen lunch. Rond 17:00 tot 18:00 rijden we terug naar Apoera.

Dag 3: Na het ontbijt rond 9:00 tot 10:00 vertrekken we richting Paramaribo.

Onderweg zullen we stoppen voor lunch, sanitaire stop en vervolgens rijden we door naar Paramaribo.

Meeneemlijst

  • Kleding
  • Waterschoenen/normale schoenen of slippers
  • Muskieten repellent
  • Camera + extra batterijen
  • Zakgeld indien u iets wilt kopen op Apoera
  • Allergie tabletten indien u die heeft

Nieuwsbrief

Abonneer op onze nieuwsbrief en ontvang regelmatig aanbiedingen over leuke tours via de mail of WhatsApp!

Voltzberg / Raleighvallen

Braamspunt, Dianastrand

Menimi, Tapawatra vallen

Extra diensten

Aanbevolen tours

Facebook newsfeed